ضرورت توجه به بیماری های مشترک بین انسان و حیوان

ضرورت توجه به بیماری های مشترک بین انسان و حیوان

حسین رشیدی مدیر کل دامپزشکی استان کرمان در گفتگو با خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان، ضمن گرامیداشت روز جهانی مبارزه با بیماری های قابل انتقال به انسان گفت: بیماری های قابل انتقال به انسان یا بیماری های مشترک بین انسان و حیوان به گروهی از بیماری های عفونی واگیر گفته می شود که در اثر یک عامل عفونی شامل: باکتری، ویروس، قارچ، تک یاخته و.
تعطیلی اصناف غیر ضروری در جیرفت

تعطیلی اصناف غیر ضروری در جیرفت

ابوذر عطاپور وزیری فرماندار و رییس ستاد مقابله با کرونای شهرستان جیرفت در گفت و گو با خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان، ضمن اعلام وضعیت قرمز بیماری کرونا در شهرستان جیرفت گفت: شیوع بیماری کرونا طی هفته های اخیر در جنوب استان، باعث شد جلسه استانی ستاد مقابله با کرونای جنوب کرمان با حضور معاون استاندار روز چهارشنبه ۱۱ تیر در جیرفت برگزار و در نتیجه تصمیم بر آن شد که محدودیت های سابق مجدد اعمال شود.
محاکمه مفسدان اقتصادی، حرکتی امبدبخش در جامعه

محاکمه مفسدان اقتصادی، حرکتی امبدبخش در جامعه

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان ، حجت الاسلام علی ابراهیمی، امام جمعه زرند در خطبه های نماز جمعه این هفته با تاکید بر توجه جدی به رعایت اصول بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در مقابله با ویروس کرونا گفت:  مسئولان بهداشتی و درمانی، وضعیت شهرستان زرند را از نظر بیماران کرونایی و شیوع این ویروس در مرحله هشدار اعلام کرده اند.
کرونا، چند نفر را میهمان اجباری بیمارستان های کرمان کرد؟

کرونا، چند نفر را میهمان اجباری بیمارستان های کرمان کرد؟

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان ، مهدی شفیعی، مدیر گروه مبارزه با بیماری های واگیر و سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: هم اکنون ۲۹۵ نفر مبتلای قطعی به کرونا در بیمارستان های استان کرمان بستری هستند.
عزم جدی برای مبارزه با کرونا

عزم جدی برای مبارزه با کرونا

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان ، حجت الاسلام صادقی، امام جمعه موقت کهنوج، ضمن تبریک میلاد امام رضا (ع) در ابتدای خطبه اول نماز جمعه این هفته به بیان حدیثی از امام رضا (ع) پرداخت و گفت: مقام رضایت از منظر قرآن و احادیث یکی از مقام هایی است که بندگان خالص و شاخص خداوند به این مقام می رسند و با دیگر فضایل قابل مقایسه نیست.
امسال دانش آموزان کرمانی چگونه در مدارس ثبت نام کنند؟

امسال دانش آموزان کرمانی چگونه در مدارس ثبت نام کنند؟

عباس ضیا، معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش و رییس ستاد ثبت نام دانش آموزان در مدارس استان کرمان در گفت و گو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان، گفت: بر طبق آمار اعلام شده، امسال ۶۱ هزار دانش آموز بدو ورود به دبستان برای سنجش در استان کرمان داریم که تقریبا نیمی از آن ها پارسال برای ورود به پیش دبستانی سنجش شده اند.
کاهو سکنجبین بخورید، گرما زده نشوید

کاهو سکنجبین بخورید، گرما زده نشوید

محدثه کمالی، متخصص طب ایرانی و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی کرمان  در گفت و گو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان، گفت: سکنجبین ها در طب سنتی ایرانی در واقع دارو محسوب می شوند و کاربرد فراوانی در دستورات حفظ سلامتی و نسخه های درمانی دارند.
کرمان، استانی با ۶ اثر ثبت جهانی

کرمان، استانی با ۶ اثر ثبت جهانی

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان ، در جنوب شرقی ایران به استان کرمان می رسیم که تاریخی کهن دارد، در قدیمی ترین نقشه های به جای مانده از ادوار مختلف تاریخی می توان نام شهر کرمان را به عنوان مهم ترین مرکز جمعیتی شرق کشور مشاهده کرد، این شهر پس از هزاران سال همچنان در عرصه های مختلف جایگاه خود را حفظ کرده  و طی سال های اخیر به یکی از مقاصد گردشگری اصلی در کشور تبدیل شده است.
دستگیری عامل قتل و عام خانواده کشاورز اصفهانی

دستگیری عامل قتل و عام خانواده کشاورز اصفهانی

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان ،  سجاد افشارمنش ، دادستان عمومی و انقلاب شهرستان قلعه گنج  گفت: فردی در اردیبهشت ماه گذشته با قصد اخاذی با ورود به منزل خانواده ای کشاورز که اصالتا اهل اصفهان بودند اقدام به تیراندازی می کند که متاسفانه در این حادثه تمامی افراد حاضر در خانه که شامل پدر خانواده به همراه دو فرزند پسرش بوده است به قتل می رسند.
دستگیری عامل تیراندازی و قتل در مجلس عروسی

دستگیری عامل تیراندازی و قتل در مجلس عروسی

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان ،  سرهنگ محمود بیدشکی ،فرمانده انتظامی عنبرآباد گفت : طی خرداد ماه سال جاری در پی تماس با مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر وقوع یک فقره تیراندازی منجر به قتل یک مرد حدودا ۲۵ ساله در یک مراسم عروسی در یکی از روستا های شهرستان، بلافاصله ماموران پلیس آگاهی در محل حاضر شدند.
اجرای طرح ملی مسکن در کرمان

اجرای طرح ملی مسکن در کرمان

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان ،محمد مهدی بلوردی،  معاون فنی و مهندسی سازمان ملی مسکن و زمین وزارت مسکن و شهرسازی امروز در سفر به سیرجان و بازدید از طرح های در حال احداث این طرح گفت: طرح ملی مسکن یکی از برنامه های مهم وزارت است که در دستور کار قرار دارد و برنامه احداث ۴۰۰ هزار مسکن در سال جاری و سال آینده در کشور به اتمام می رسند.
مسئولان باید حامی موسسات فرهنگی باشند

مسئولان باید حامی موسسات فرهنگی باشند

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان ، همزمان با دهه کرامت جلسه ای با حضور حسین سالاری فرماندار کوهبنان، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج کوهبنان، شهردار ، جانشین انتظامی ، عفت شریعتی نماینده مردم شهرستان های کوهبنان و زرند در مجلس، جمعی از مدیران اجرایی و فرهنگی شهرستان های کوهبنان و زرند و هنرمندان در سالن سینمای شهرداری کوهبنان برگزار شد.
پهباد ها به کمک کشف مواد مخدر در کرمان می آیند

پهباد ها به کمک کشف مواد مخدر در کرمان می آیند

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان ، رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا، پس از بازدید و سرکشی از یگان های پلیس مبارزه با مواد مخدر فرماندهی انتظامی استان کرمان در نشستی با فرمانده انتظامی استان گفتگو کرد.
قطار مرگ در کرمان سرعت گرفت

قطار مرگ در کرمان سرعت گرفت

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان ، مهدی شفیعی، سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان، گفت: تعداد موارد بستری قطعی مبتلا به کرونا هم اکنون در بیمارستان های استان کرمان ۲۴۳نفر است.
مرکز ساماندهی کودکان خیابانی راه اندازی شد

مرکز ساماندهی کودکان خیابانی راه اندازی شد

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان، سید مهران عالم زاده شهردار کرمان در آیین افتتاح  مرکز ساماندهی کودکان خیابانی ضمن تشکر از زحمات مدیران مؤسسۀ اسرا گفت: برطرف کردن آسیب های اجتماعی یکی از دغدغه های اصلی مدیران در حوزه های مختلف است و قطعاً حاکمیت و نهاد های عمومی به تن هایی نمی توانند از این چالش های اساسی موفق بیرون آیند.
دوچرخه سواری که ۲۵۰ کیلومتر به عشق حاج قاسم رکاب زد

دوچرخه سواری که ۲۵۰ کیلومتر به عشق حاج قاسم رکاب زد

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان، به مناسبت دهه کرامت و میلاد آقا علی بن موسی الرضا (ع)، علی یعقوبیان، دوچرخه سوار معلول کرمانی که اصالتاً پاریزیست، به عشق سردار سپهبد "شهید حاج قاسم سلیمانی" از قبر مطهر "شهید محمدعلی الله دادی" (از سرداران و فرماندهان نظامی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و شاخه نیروی قدس که ۲۸ دی ۱۳۹۳ در حمله موشکی اسرائیل در منطقه مزرعه الامل به درجه ی رفیع شهادت نائل آمد)، در پاریز شهربابک تا مزار "حاج قاسم" در کرمان را رکاب زد.
بالا بودن شاخص کیفی هوا در بم

بالا بودن شاخص کیفی هوا در بم

مهرانگیز حیدریان رئیس اداره نظارت و پایش محیط زیست استان کرمان در گفتگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان،گفت: برای اینکه شاخص کیفی هوا را مطرخ کنیم ملاک ما HUI است و به شکل روزانه این امر انجام می شود.
توصیه هایی برای استفاده از ماسک در گرمای تابستان

توصیه هایی برای استفاده از ماسک در گرمای تابستان

سید وحید احمدی طباطبایی معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان در گفت وگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان ، گفت: با توجه به اینکه وارد تابستان شده ایم و همه ما باید به دلیل شیوع کرونا از ماسک استفاده کنیم؛ که در این میان نیاز است نکاتی را مد نظر داشته باشیم.
خنکای صبح این بار هم در ساردوئیه و لاله زار

خنکای صبح این بار هم در ساردوئیه و لاله زار

مریم سلاجقه کارشناس مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی استان کرمان در گفتگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان، گفت: برای امروز در مناطق شرقی استان کرمان وزش باد ، گرد و خاک و کاهش دید لحظه ای را شاهد هستیم و از روز شنبه سرعت وزش باد بیشتر خواهد شد.
بهره برداری از دو مدرسه خیری در شهر کرمان

بهره برداری از دو مدرسه خیری در شهر کرمان

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان ، سید محمد واعظی نژاد مدیر کل نوسازی مدارس استان کرمان صبح امروز در آیین افتتاح دو باب مدرسه خیری در شهر کرمان با حضور سید جواد حسینی معاون وزیر رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی، احمد اسکندری نسب مدیرکل آموزش و پرورش و خیرین مدرسه، گفت: این دو پروژه با مشارکت خیرین مدرسه ساز و در راستای اجرای طرح آجر با آجر و عملیاتی سازی سیاست های بسته تحولی مشارکت های مردمی سازمان نوسازی مدارس کشور در کرمان به بهره برداری رسید و تحویل آموزش و پرورش شد.
تبلیغات حلقه گمشده صنعت گردشکری کرمان

تبلیغات حلقه گمشده صنعت گردشکری کرمان

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان، فریدون فعالی، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان در نشست با نماینده مردم بافت، رابر و ارزوییه در مجلس شورای اسلامی و فرمانداران این شهرستان ها با اشاره به اینکه تبلیغات حلقه گمشده صنعت گردشگری این استان است، گفت: با راه اندازی کمپین تبلیغاتی و معرفی ظرفیت های گردشگری این استان حلقه های مفقوده توسعه گردشگری را یک به یک متصل کرده و گردشگری را به یک اقتصاد پویا تبدیل خواهیم کرد.
اعطای تسهیلات بانکی به کشاورزان جنوب کرمان

اعطای تسهیلات بانکی به کشاورزان جنوب کرمان

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان، منصور شریف، مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان گفت: جنوب کرمان با سطح زیر کشت ۶ هزار و ۵۵۵ هکتار گیاهان دارویی، گل محمدی و زعفران، سهم مهمی از تولید این محصولات را در کشور به خود اختصاص داده است.
افتتاح ۲ طرح عمرانی در کرمان

افتتاح ۲ طرح عمرانی در کرمان

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان، سید مهران عالم زاده، شهردار کرمان در حاشیه بهره برداری از دو طرح بوستان سراج و بهسازی میدان رسالت، گفت: با توجه به اینکه شهروندان برای گذران اوقات فراغت و تفریح به بوستان ها مراجعه می کنند، ساخت بوستان ها در سطح شهر اهمیت فراوانی دارد.
طوفان شدید شن و قطع برق ۲۰روستای ریگان

طوفان شدید شن و قطع برق ۲۰روستای ریگان

امین باقری، فرماندار ریگان در گفت و گو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان، گفت: عصر امروز تندبادی با سرعت۹۰کیلومتر بر ساعت، سبب قطع برق روستا های شهرستان ریگان شد.
۲۵۰ کیلومتر رکاب زدن به عشق حاج قاسم

۲۵۰ کیلومتر رکاب زدن به عشق حاج قاسم

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان، به مناسبت دهه کرامت و میلاد آقا علی بن موسی الرضا (ع)، علی یعقوبیان، دوچرخه سوار معلول کرمانی که اصالتاً پاریزیست، به عشق سردار سپهبد "شهید حاج قاسم سلیمانی" از قبر مطهر "شهید الله دادی" در پاریز شهربابک تا مزار "حاج قاسم" در کرمان را رکاب می زند.
کاروان زیر سایه خورشید به جیرفت رسید

کاروان زیر سایه خورشید به جیرفت رسید

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان، حسین مشایخی رئیس ستاد احیای سیره رضوی جنوب کرمان در حاشیه ی اولین روز حضور کاروان زیر سایه خورشید در جنوب کرمان گفت: طبق روال سال های گذشته کاروان زیر سایه خورشید در دهه کرامت به جنوب کرمان سفر می کند و امروز ۱۱ تیر وارد شهر جیرفت شدند.
ممنوعیت برگزاری مراسم  عروسی و عزاداری در شهربابک

ممنوعیت برگزاری مراسم عروسی و عزاداری در شهربابک

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان، سعید قائینی فرماندار شهربابک در ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونای این شهرستان گفت: طبق اعلام وزارت بهداشت وضعیت کرونا در شهربابک قرمز است.
خرس های آسیایی به راسک رمشک رسیدند

خرس های آسیایی به راسک رمشک رسیدند

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان، سلمان کرمی، رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان قلعه گنج گفت: عصر امروز چهار شنبه، یازده تیرماه ۹۹، سه قلاده خرس سیاه آسیایی که در حال نزدیک شدن به آبادی راسک از توابع شهر رمشک قلعه گنج بودند با سر و صدای مردم از محل دور شدند.
بهره برداری از یک جایگاه سوخت در یزدان آباد زرند

بهره برداری از یک جایگاه سوخت در یزدان آباد زرند

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان، علی صادق زاده، فرماندار زرند در حاشیه ی افتتاح جایگاه سوخت بخش یزدان آباد زرند گفت: با توجه به توسعه صنعتی زرند، باید زیر ساخت های عمرانی این شهرستان هم توسعه یابد که بهره برداری از این جایگاه خود گام مثبتی در این زمینه است.
کرمان در وضعیت هشدار قرار گرفت

کرمان در وضعیت هشدار قرار گرفت

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان، مهدی شفیعی، مدیر گروه مبارزه با بیماری های واگیر و سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان در نشست مجازی خود گفت: در ۲۴ ساعت گذشته، ۹۶ بیمار جدید کرونایی در استان کرمان بستری شدند.
تقدیر از خانواده شهدای محیط زیست کرمان

تقدیر از خانواده شهدای محیط زیست کرمان

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان ،  ظهر امروز همایشی برای تقدیر از خانواده های سه شهید محیط زیست استان کرمان برگزار شد. در این مراسم از خانواده شهیدان مهدی احمدی نیک، علی خواجویی و علی مسجدی تجلیل به عمل آمد.
انجام تست سل و بروسلوز در گاوداری های فهرج

انجام تست سل و بروسلوز در گاوداری های فهرج

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان ، مهدی بماندشتی رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان فهرج گفت:بیماری سل و تب مالت به عنوان مهم ترین بیماری های مشترک بین انسان و دام محسوب می شوند و ابتلای انسان به این دو بیماری همواره از دو بعد اقتصادی و بهداشتی موردتوجه است که یکی از راه های مبارزه و کنترل بیماری، انجام تست های غربالگری برای تشخیص دام های آلوده و همچنین ردیابی بیماری در کشتارگاه ها است.
کشف ۱۴ تن سنگ آهن قاچاق در سیرجان

کشف ۱۴ تن سنگ آهن قاچاق در سیرجان

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان ،سرهنگ محمدرضا ایران نژاد، فرمانده انتظامی سیرجان از توقیف یک دستگاه تریلر حامل ۱۴ تن فرآورده های معدنی گُندله سنگ آهن قاچاق در این شهرستان خبر داد و گفت: برابر نظر کارشناسان ارزش اموال مکشوفه، ۱۵۰ میلیون ریال برآورد شده است.
افتتاح دو مدرسه استثنایی در فهرج و نرماشیر

افتتاح دو مدرسه استثنایی در فهرج و نرماشیر

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان ، محمدرضا فرحبخش معاون مشارکت های مردمی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان در آیین افتتاح مدارس استثنایی در فهرج و نرماشیر گفت: از اولویت های نوسازی مدارس استان کرمان ساخت و بازسازی مدارس استثنایی و عشایری در سطح استان است.
برگزاری روضه خوانی با رعایت پروتکل های بهداشتی

برگزاری روضه خوانی با رعایت پروتکل های بهداشتی

حجت الاسلام علی دوست محمدی ،رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان کرمان در گفت و گو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان ، گفت: مراسم های روضه خوانی و جمع قرآن خوانی در منازل  به دلیل شیوع بیشتر ویروس کرونا باید با رعایت تمامی پروتکل های بهداشتی، فاصله گذاری های اجتماعی با حداقل جمعیت و در فضای باز برگزار شود.
افتتاح کارگاه تولید الکل ۷۰ درصد در بم

افتتاح کارگاه تولید الکل ۷۰ درصد در بم

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان ، صبح امروز طی مراسمی با حضور معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور، مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان و جمعی از مسئولان استانی کارگاه تولید الکل ۷۰ درصد در پژوهش سرای دانش آموزی رویان بم افتتاح شد.
حمایت دستگاه قضایی از ایجاد اشتغال در کرمان

حمایت دستگاه قضایی از ایجاد اشتغال در کرمان

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان ، رئیس کل دادگستری استان کرمان در ادامه سفر به مناطق شرقی این استان از یک واحد تولیدی  واقع در منطقه ویژه اقتصادی ارگ جدید بم بازدید کرد.
تساوی مسی ها در دربی کرمان

تساوی مسی ها در دربی کرمان

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان، مهم ترین دیدار هفته بیست و هفتم لیگ دسته اول فوتبال کشور (لیگ آزادگان) در ورزشگاه شهید باهنر کرمان بدون حضور تماشاگران و خبرنگاران برگزار شد و در این بازی دو تیم صدرنشین مس کرمان و مس رفسنجان با تساوی بدون گل به کار خود پایان دادند تا رفسنجانی ها همچنان با اقتدار در صدر جدول لیگ دسته اول قرار بگیرند.
شکارچیان قوچ وحشی در دشت بازرگان کرمان به دام افتادند

شکارچیان قوچ وحشی در دشت بازرگان کرمان به دام افتادند

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان نادر سیدی فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان کرمان، گفت: مامورین یگان حفاظت محیط زیست استان حین گشت زنی در منطقه بازرگان شهرستان کرمان متوجه حضور دو نفر شکارچی در منطقه شدند.
آغاز جدال مسی ها در کرمان

آغاز جدال مسی ها در کرمان

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان، در مهمترین دیدار هفته که می توان آن را حساس ترین بازی نیم فصل دوم دانست، تیم های همنام و صدرنشین کرمانی به مصاف هم می روند.
تست کرونا برای ۵۸ کرمانی مثبت شد

تست کرونا برای ۵۸ کرمانی مثبت شد

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان مهدی شفیعی زاده سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت:در ۲۴ ساعت گذشته تست کرونا ۵۸ نفر دراستان کرمان مثبت و راهی بیمارستان شدند.
توزیع ۸ هزار سبد کالا بین دانش آموزان نیازمند استان کرمان

توزیع ۸ هزار سبد کالا بین دانش آموزان نیازمند استان کرمان

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان یحیی صادقی، مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان کرمان از برگزاری برنامه های مختلف فرهنگی به مناسبت دهه کرامت توسط این نهاد در استان کرمان خبر داد و گفت: برگزاری مسابقه نقاشی با موضوع دنیای دخترانه من ویژه دختران همکاران و مددجویان تحت حمایت، برگزاری مسابقه عکس از جشن خودجوش خانگی با موضوع فدای دخترم، تهیه فیلم با موضوع تکریم و تجلیل از دختران خانواده مددجویان تحت حمایت و همکاران و طراحی پوستر تبریک روز دختر ازجمله برنامه های مهم کمیته امداد استان کرمان به مناسبت دهه کرامت است.
عرضه مرغ منجمد با قیمت ۱۳ هزار و ۵۰۰ تومان در بازار

عرضه مرغ منجمد با قیمت ۱۳ هزار و ۵۰۰ تومان در بازار

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان ، جلسه ستاد تنظیم بازار استان کرمان به ریاست  موسوی معاون امور هماهنگی عمرانی استاندار کرمان و با حضور جمعی از مسئولان استانی برگزار شد. در این جلسه اعلام شد برای تنظیم بازار مرغ، پشتیبانی امور دام، ۵۰۰ تن مرغ منجمد را در بازار عرضه کند.
معامله ۲۶ میلیون و ۳۲۱ هزار سهم در بورس کرمان

معامله ۲۶ میلیون و ۳۲۱ هزار سهم در بورس کرمان

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان ، تعداد ۲۶ میلیون و ۳۲۱ هزار سهم به ارزش بیش از ۳۶۴ میلیارد و ۵۲۶ میلیون ریال در بورس کرمان معامله شد که  از این میزان ۴۰ درصد مربوط به خرید سهام و ۶۰ درصد مربوط به فروش سهام بوده که توسط ۱۰ ایستگاه کارگزاری فعال در استان کرمان به انجام رسیده است.
افزایش تولیدات لبنی عشایر در سیرجان

افزایش تولیدات لبنی عشایر در سیرجان

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان ، شکرالله صفاری رئیس اداره امور عشایری شهرستان سیرجان با بیان اینکه شهرستان سیرجان دارای ۲ هزار و ۱۰۰ خانوار عشایر از پنج ایل راینی، بچاقچی، قرایی، افشار و لری است، گفت: عشایر این شهرستان با نگهداری از ۴۱۰ هزار راس دام سبک (گوسفند و بز) و تولید سالانه یکهزار و ۴۰۰ تن گوشت قرمز نقش بسزایی در تامین گوشت قرمز این شهرستان دارد.
شکست تلخ گل گهر در اصفهان

شکست تلخ گل گهر در اصفهان

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان، شاگردان مجید جلالی که پیش از تعطیلی مسابقات لیگ برتر به خاطر شیوع ویروس کرونا در مسیر صعودی قرار گرفته بودند و ۶ دیدار را بدون شکست پشت سر گذاشتند بعد از این تعطیلات طولانی دوباره طعم تلخ شکست را چشیدند.
برداشت سیب زمینی از مزارع ارزوئیه

برداشت سیب زمینی از مزارع ارزوئیه

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان ، امیری مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ارزوئیه گفت: برداشت سیب زمینی در شهرستان ارزوئیه از سطح ۵۰۰ هکتار مزارع از اواسط خردادماه آغاز وتا اواسط تیرماه ادامه دارد.
فعالیت مدارس بستگی به وضعیت کرونا دارد

فعالیت مدارس بستگی به وضعیت کرونا دارد

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان ، احمد اسکندری نسب مدیر کل آموزش وپرورش استان کرمان، در جلسه ستاد پروژه مهر با بیان ضرورت و اهمیت اجرای مطلوب پروژه مهر، گفت: باید با عزم جدی، مهری متفاوت رقم بزنیم تا در صورت بازگشایی مدارس شاهد حضور بانشاط و باطراوت دانش آموزان و معلمان باشیم.
وزش باد ،گرد وخاک درشرق کرمان

وزش باد ،گرد وخاک درشرق کرمان

مریم سلاجقه کارشناس مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی استان کرمان در گفت و گو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان ، با اشاره به اینکه آسمان استان صاف تا کمی ابری است گفت: امروز وزش باد به همراه گردوخاک در شرق وجنوب شرق به طور لحظه ای پدیده غالب است.
اعتبار خوب برای صنایع دستی زرند

اعتبار خوب برای صنایع دستی زرند

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان ، علی صادق زاده، فرماندار زرند در دیدار با معاون اداره کل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی کرمان  گفت: با وجود ظرفیت های فراوانی که در عرصه های گردشگری و صنایع دستی و میراث فرهنگی داریم، اما متاسفانه سهم اندکی از درآمد های این حوزه ها به ایران می رسد که جا دارد در این مورد بدنبال سهم واقعی خود از این صنعت پرسود جهانی باشیم.