از فضای مجازی برای ترویج کتاب و کتابخوانی بهره بگیریم

از فضای مجازی برای ترویج کتاب و کتابخوانی بهره بگیریم
به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یزد، رقیه دوست فاطمی ها، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان یزد در نخستین جلسه شورای اداری این اداره کل در سال جاری، با بیان اینکه کشور و جهان به دلیل شیوع ویروس کرونا در وضعیت خاصی قرار دارد، گفت: شیوع این بیماری که مرتباً موارد غیرقابل پیش‌بینی برای کشور و مردم ایجاد می‌کند، سبب شده رویکرد فعالیت‌ها تغییر کند و توجه به فضای مجازی برای ترویج و معرفی برنامه‌های فرهنگی ضرورت جدی پیدا کند.
اوبا اشاره به فعالیت در فضای مجازی، افزود: شرایط کرونایی و محدودیت‌های حاکم بر کشور سبب شده فعالیت‌ها در بستر فضای مجازی ادامه پیدا کند که این امر، تعامل مثبت و سازنده همکاران در همه سطوح ستادی و کتابخانه‌ای با اعضا و مخاطبان را می‌طلبد تا بتوان در این فضا به معرفی و ترویج کتابخوانی و برنامه‌های کتاب‌محور پرداخت.
او درخصوص رعایت نکات بهداشتی و حفاظتی در همه کتابخانه و مکان‌های اداری، تصریح کرد: در شرایطی که رهبر معظم انقلاب به رعایت بهداشت و همراهی همه مردم با دستورالعمل‌های ایمنی و بهداشتی تأکید جدی دارند، همه ما نیز باید این بیماری عالم‌گیر را جدی گرفته و با رعایت نکات بهداشتی سلامت همکاران و مراجعان خود را تضمین کنیم.
نخستین جلسه شورای اداری اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان یزد در سال جاری، به ریاست رقیه دوست فاطمی‌ها، مدیرکل کتابخانه‌های استان و با حضور معاونان و کارشناسان این اداره کل و رؤسای ادارات کتابخانه‌های عمومی شهرستان‌ها در کتابخانه جوادی یزد برگزار شد.
در حاشیه این نشست، کارگروه «ارتقای سلامت» و «شورای امر به معروف و نهی از منکر» اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان یزد نیز تشکیل جلسه داد.
ی