ارز مورد نیاز شرکت عقاب افشان سمنان تامین خواهد شد

ارز مورد نیاز شرکت عقاب افشان سمنان تامین خواهد شد به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سمنان، علی رضا آشناگر استاندار سمنان در حاشیه‌ی دیدار با سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت در محل دفتر وزیر گفت: دو تولید کننده‌ی بزرگ خودرو و اتوبوس سازی استان سمنان مسائل و مشکلاتی در خصوص تولید و صادرات داشتند که بر اساس توافق انجام شده با سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت مقرر گردید تا ارز مورد نیاز این شرکت‌ها از محل ارز صادراتی تامین شود.
او اضافه کرد: از دیگر مواردی که در این جلسه در خصوص آن بحث و بررسی و تصمیم گیری شد، موضوع قیمت گذاری اتوبوس و ورود سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان به این مقوله بود که با دستور سرپرست وزارت صمت این مشکل نیز مرتفع شد.
استاندار سمنان در ادامه به حمایت وزارت صنعت، معدن و تجارت از تولید خودرو‌های برقی در سطح کشور اشاره کرد و افزود: شرکت عقاب افشان بتازگی قراردادی را با شرکت مپنا منعقد کرده که بر اساس آن، این شرکت بزودی اقدام به تولید اتوبوس‌های برقی خواهد کرد که این اقدام مورد حمایت وزارت صنعت، معدن و تجارت قرار گرفته است.
آشناگر همچنین در خصوص تامین نقدینگی مورد نیاز این دو شرکت اظهار داشت: بر اساس تصمیم این جلسه مقرر شد تا ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان، موضوع را به کارگروه ستاد کشوری ستاد تسهیل انتقال داده و در ستاد کشوری نیز با نظر موافق، نقدینگی مورد نیاز این واحد‌های تولیدی استان سمنان تامین شد.
او در ادامه با تشریح آخرین وضعیت تولیدات شرکت خودرو سازی فردا نیز گفت: با توجه به اقدامات انجام شده در این شرکت تولیدی خودروسازی استان و تعاملات این مجموعه با یکی از شرکت‌های بزرگ خودرو ساز مقرر شد تا معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت کشور بزودی با سفربه سمنان ضمن بازدید از این شرکت راهکار‌های رفع این مشکل را نیز پیش بینی کند.
/ ر