اهدای پلاسمای خون توسط بهبود یافتگان از ویروس کرونا

اهدای پلاسمای خون توسط  بهبود یافتگان از ویروس کرونا دکتر آرش یلالی، معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی آبادان صبح امروز در گفت وگو با خبرنگارگروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از آبادان ،گفت: نخستین گروه آبادانی بهبود یافته از ویروس کووید-۱۹ با اعزام به سازمان انتقال خون اهواز پلاسمای خون خود را به بیماران مبتلا به این ویروس اهدا کردند.
او یادآور شد: پس از اعلام فراخوان دانشکده علوم پزشکی آبادان در روزهای گذشته برای مشارکت بیماران در پویش اهدای پلاسما، در فاز نخست ۲۰ نفر از بیماران بهبود یافته از بیماری کرونا ساکن در شهرهای آبادان، خرمشهر و شادگان به شکرانه ی بازیابی سلامتی خود به صورت داوطلبانه در این برنامه مشارکت کردند که در ۴ گروه ۵ نفر به اهواز اعزام می شوند.
معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی آبادان افزود: از روزهای آغازین این فراخوان مقرر شده بود تا با همکاری سازمان انتقال خون استان طی روزهای آتی دستگاه استخراج پلاسما تحویل دانشکده علوم پزشکی آبادان داده شود تا داوطلبان این امر خداپسندانه بدون مراجعه به اهواز ضمن تسریع در این فرآیند، در آبادان پلاسمای خون خود را اهدا کنند.
یلالی در ادامه گفت: هم اکنون بخش عمده ای از مقدمات این امر برای انتقال تجهیزات مورد نیاز از سوی طرفین مهیا شده است و در روزهای آتی شاهد راه اندازی آن در آبادان خواهیم بود.
شایان ذکر است در حال حاضر بیمارانی که ۴هفته از بهبودی کامل آنان از ابتلا به ویروس کرونا گذشته باشد می توانند با مراجعه حضوری به معاونت بهداشت دانشکده علوم پزشکی آبادان یا تماس با شماره ۰۹۳۷۶۳۱۹۱۶۱ آمادگی خود را برای شرکت در این پویش اعلام نمایند.
د