آغاز به کار صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی گیلان

آغاز به کار صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی گیلان به گزارش خبرنگار گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از رشت، در ادامه سفر یک روزه سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری به گیلان، عصر امروز صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی استان در رشت آغاز به کار کرد.
صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی گیلان با مجوز صندوق نوآوری و شکوفایی کشور تاسیس شد و زیرنظر کارگروه صندوق‌های پژوهش و فناوری کشور به فعالیت می‌پردازد.
پارک علم و فناوری، دانشگاه علوم پزشکی، دانشگاه گیلان و بخش خصوصی از سهامداران این صندوق هستند.
تمامی خدمات قابل ارائه در صندوق‌های پژوهش و فناوری کشور اعم از تسهیلات، لیزینگ محصولات، صدور ضمانت نامه، توانمندسازی و سرمایه گذاری خطر پذیر در صندوق گیلان ارائه می‌شود.
معاون رئیس‌جمهور همچنین به همراه ارسلان زارع، استاندار گیلان از محل احداث کارخانه نوآوری گیلان بازدید و از نزدیک در جریان فعالیت‌های در حال اجرا قرار گرفت.
وسعت محدوده اجرای این طرح ۱۵ هزار مترمربع و مساحت سوله‌ها بالغ بر ۴ هزار متر مربع است.
کمک به تحقق اقتصاد مقاومتی و دانش بنیان، نقش آفرینی در تحقق کارآفرینی مبتنی بر نوآوری، حمایت از تجاری سازی ایده‌ها و دستاورد‌های علمی و تحقیقاتی در میان دانشجویان و دانش آموختگان رشته‌های مختلف، پرورش نیروی انسانی، حمایت از فعالیت‌های سیاستگذاری، مدیریت و تجاری سازی علم، فناوری، تقویت ارتباط بین صنعت و دانشگاه در حوزه رشته‌های سیاستگذاری، مدیریت و تجاری سازی و نوآوری و توسعه نهاد‌های فعال در تجاری سازی و توانمندسازی دستاورد‌های علمی، تحقیقاتی و فناوری کشور بخشی از اهداف احداث این کارخانه است.
این کارخانه به صورت تخصصی به موضوعات و محور‌هایی از جمله گردشگری شهری، صنایع خلاق شهری، تعاملات اجتماعی، محیط زیست شهری، بهینه سازی مصرف انرژی، بازآفرینی شهری، پدافند غیر عامل، تاب آوری شهری، هوشمندسازی، تسهیل گری و تعمیر و نگهداری شهری می‌پردازد.
امروز همچنین از پرنده دوزیست ساخت مبتکران گیلانی در فرودگاه سردار جنگل رشت نیز با حضور معاون رئیس جمهور و استاندار گیلان رونمایی شد.
با توجه به برخورداری گیلان از مرز‌های دریایی و لزوم توجه به امنیت مرزها، می‌توان از این پرنده در جهت مرزبانی، گشت دریایی، تصویربرداری از مرز‌ها و غیره استفاده کرد.
معاون رئیس جمهوری و استاندار گیلان صبح امروز از روند پیشرفت اجرایی طرح شهرک علم و فناوری گیلان، نمایشگاه محصولات و دستاورد‌های فناورانه دانشگاه گیلان و دانشگاه آزاد گیلان، شرکت دانش بنیان قوای محرکه فرزانگان، نمایشگاه شرکت‌های دانش بنیان و فناور مجتمع نیمه صنعتی فشتام بازدید و سوله‌های کارگاهی این مجتمع را افتتاح کردند.
دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه رشت از دیگر برنامه‌های سفر ستاری به گیلان بود.
ع