تقی زاده: هاکی در مدارس جای خود را باز می کند

تقی زاده: هاکی در مدارس جای خود را باز می کند ///////////تقی زاده: هاکی در مدارس جای خود را باز می‌کندنرگس تقی زاده نایب رئیس فدراسیون ورزش دانش آموزی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه ورزش باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار کرد: در پی تفاهم نامه‌ای که با فدراسیون هاکی و فدراسیون ورزش دانش آموزی انجام شد، هاکی جزو رشته‌های آموزشگاهی شده است و دانش آموزان در مدارس از این به بعد می‌توانند در ورزش هیجان انگیز و مفرح هاکی شرکت کنند. معلمان نیز آموزش‌های لازم را برای تعلیم این رشته به دانش آموزان خواهند دید.
او افزود: امروز نیز مسئول انجمن هاکی کشور مشخص شده است و یک مسئول انجمن کشور در بخش دختران و یک مسئول انجمن کشور در بخش پسران داریم. ۳۲ مسئول انجمن استانی در زیر مجموعه آن‌ها قرار دارند و تلاش می‌کنند که در ۷۳۰ منطقه آموزش و پرورش ۷۳۰ نفر خانم و ۷۳۰ نفر آقا از فرهنگیان و مربیان تربیت بدنی آموزش و پرورش را دعوت کنند تا به امید خدا هاکی در مدارس توسعه پیدا کند.
نایب رئیس فدراسیون ورزش دانش آموزی ادامه داد: کمیته استعدادیابی ورزش دانش آموزی سال گذشته در ۳ رشته والیبال، بسکتبال و هندبال به صورت آزمایشی شاخص‌های استعدادیابی را با همکاری و هماهنگی فدراسیون‌های مربوط تنظیم و تدوین کرد که این شاخص‌ها به صورت مشاهده‌ای است.
او با اشاره به روند انتخاب دانش آموزان برای تیم هاکی گفت: تیم هاکی مدرسه که انتخاب شد، دانش آموزان بین کلاسی نیز می‌توانند مسابقه بدهند و بعد افراد برتر به مسابقات منطقه‌ای اعزام شوند و بعد از مسابقات منطقه‌ای به مسابقات استان و در نهایت با همکاری فدراسیون هاکی مسابقات کشوری را برگزار خواهیم کرد.
تقی زاده افزود: استعداد‌ها در منطقه، استان و کشور به صورت یک بانک اطلاعاتی با هماهنگی معلمان تربیت بدنی که زیر نظر فدراسیون هاکی آموزش می‌بینند شناسایی می‌شوند. در نهایت این بانک اطلاعاتی در اختیار فدراسیون هاکی قرار می‌گیرد تا به صورت تخصصی برای مدیریت این استعداد‌ها برنامه ریزی صورت بگیرد.
بیشتر بخوانید
قدیمی: درخواست برگزاری اردو‌های تیم هاکی را به فدراسیون پزشکی ورزشی ارسال کرده ایم
/