آخرین وضعیت مبتلایان به کووید ۱۹ در کهگیلویه و بویراحمد

آخرین وضعیت مبتلایان به کووید ۱۹ در کهگیلویه و بویراحمد به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یاسوج، دکتر پرویز یزدانپناه سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: ۳۸ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در نهمین روز از تیرماه ۹۹ در بیمارستان‌های استان بستری و تحت درمان هستند.
دکتر پرویز یزدانپناه افزود: تعداد بهبود یافتگان بیماران کرونایی کهگیلویه و بویراحمد تاکنون ۱۰۸۵ مورد گزارش شده است.
او با اشاره به اینکه شش بیمار مبتلا به کرونا در بخش آی سی یو بستری هستند، بیان کرد: امروز نیز جواب ۹۵ نمونه از آزمایشگاه‌های سلولی مولکولی دریافت شد که درصد زیادی از مبتلایان به کووید ۱۹ در شهرستان بهمئی بود.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: متاسفانه سیر صعودی کرونا در استان ادامه داشته و روزانه تعداد مبتلایان در حال افزایش است.
یزدانپناه افزود: حتی‌الامکان از حضور در مراکز خرید عمومی و شلوغ خودداری کنید و در صورت الزام به حضور در اماکن پرازدحام و شلوغ نظیر فروشگاه‌ها، مراکز خرید یا نانوایی، از تماس با اشیا و یا سطوح خودداری و قبل از شستشوی دست‌ها، از تماس دست با چشم، دهان و بینی پرهیز کنید.
او بیان کرد: در هنگام حضور در نقاط شلوغ و فروشگاه ها، فاصله مناسب با سایر افراد را رعایت کنید و پس از بازگشت به منزل، دست‌های خود را با آب و صابون به مدت ۲۰ ثانیه شستشو دهید و درصورت استفاده از ماسک با رعایت نکات بهداشتی آن را درآورده و در سطل زباله درب‌دار بیندازید.
ع