علت اجرایی نشدن لایحه ساماندهی سهمیه های کنکور

علت اجرایی نشدن لایحه ساماندهی سهمیه های کنکور منصور کبگانیان قائم مقام ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره علت اجرایی نشدن لایحه ساماندهی سهمیه‌های کنکور، گفت: علت کند شدن حذف سهمیه‌های کنکور این بود که برای این موضوع هم شورای عالی انقلاب فرهنگی و هم مجلس شورای اسلامی در مقاطعی ورود کردند. به همین دلیل بررسی حذف سهمیه‌های کنکور را کمی به تاخیر انداختیم تا تقسیم کار جدی بین شورای عالی و مجلس انجام شود.
قائم مقام ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور، اظهار کرد: جلسه‌ای با کمیسیون آموزش مجلس دهم در این رابطه داشتیم با این وجود عمر مجلس دهم به پایان رسید و با شروع دور جدید مجلس با رئیس مجلس یازدهم هم جلسه‌ای را برگزار کردیم.
کبگانیان در ادامه بیان کرد: امیدواریم تقسیم کار برای حذف سهمیه‌ها انجام شده و مصوبات هر کدام از این دو نهاد مشخص شود تا ما پس از آن به این مسئله ورود کنیم.
درصدد هستیم تا حذف سهمیه‌ها کمتر از یک سال آینده اجرایی شود
این مقام مسئول در ادامه در پاسخ به این سوال که حذف سهمیه‌ها به کنکور ۱۴۰۰ می‌رسد، اظهار کرد: در شورای عالی انقلاب فرهنگی درصدد هستیم که حذف سهمیه‌ها حتی کمتر از یک سال آینده اجرایی شود، البته اگر کار‌ها به خوبی پیش برود.
بیشتر بخوانید
پاس کاری مسئولان در گود سهمیه‌های کنکور
مصوبه تسهیلات فرزندان اعضای هیئت علمی در کنکور ۹۹ لغو نمی‌شود
گفتنی است؛ آذرماه سال ۹۸ وزرای علوم و بهداشت لایحه ساماندهی سهمیه‌های ورود به مقاطع مختلف آموزش عالی را به هیأت دولت، ارائه کردند. در این لایحه مقرر شده که بخش اعظمی از سهمیه‌های کنکور حذف شوند. این لایحه ترکیبی از مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی و مجلس شورای اسلامی است.